מי אנחנומפקדים למען ביטחון ישראל
‘מפקדים למען ביטחון ישראל׳ היא תנועה א-מפלגתית של בכירי מערכת הביטחון בדימוס מדרגת אל”ם ומעלה ומקביליהם בשב״כ, המוסד, משטרת ישראל, המל״ל ומשרד-החוץ, המקדמת היפרדות מהפלסטינים לשתי מדינות, במתווה אזורי.
בבסיס פעילות התנועה עומדת התפיסה כי הסדרים ביטחוניים-מדיניים עם העולם הערבי יחד עם קידום הסדר עם הפלסטינים על בסיס העיקרון של ׳שתי מדינות לשני עמים׳ יתרמו לביטחון ישראל ויבטיחו את צביונה לדורות, לפיכך הם מהווים יעד לאומי-ביטחוני עליון.
מאז הקמתה, עסקה התנועה, תוך התייעצות עם מומחים ישראלים ומקביליהם בעולם הערבי והמערבי, בגיבוש יוזמות ביטחוניות-מדיניות ובהצגתן הן למקבלי ההחלטות והן לציבור הישראלי.
הולדתה של התנועה באוקטובר 2014, ביוזמה ספונטנית של מספר קצינים בכירים במילואים אשר יצאו בקריאה לראש הממשלה לאמץ את היוזמה הסעודית-ערבית כבסיס למו״מ מדיני-ביטחוני ולהניע את התהליך המדיני עם הפלסטינים.
אל הקריאה, שפורסמה כ״מכתב אל ראש הממשלה״ (״ידיעות אחרונות״ – 31.10.14), הצטרפו 103 קצינים בכירים בדרגת תא״ל ומעלה ומקביליהם בשב״כ, במוסד ובמשטרת-ישראל.
יו״ר התנועה לשעבר אלוף (מיל׳) אמנון רשף מציג את תוכנית ״ביטחון תחילה״ ב-2016
![](https://www.cis.org.il/wp-content/uploads/2020/08/%D7%90%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%9F-%D7%A8%D7%A9%D7%A3-%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%AA%D7%90-%D7%90%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%A8-660x330-1-uai-258x172.jpg)