בית סוקולוב | 1/3/2015

מסיבת עיתונאים מיוחדת בה קראנו לראש-הממשלה בנימין נתניהו לבטל את נאומו הקרוב בקונגרס והזהרנו כי מדיניותו הביטחונית-מדינית, הרס הברית עם ארה”ב והרס ההרתעה הישראלית – מקרבים את איראן לפצצה גרעינית במקום להרחיקה!

את התנועה ייצגו במסיבת-העיתונאים האלוף (מיל’) אמנון רשף, אלוף (מיל’) עמוס ירון, אלוף (מיל’) עמירם לוין,  אלוף (מיל’) אבי מזרחי, תא”ל (מיל’) רן פקר ואלוף (מיל’) גיורא רום.

במסיבת העיתונאים נכחה נציגות בולטת של התקשורת הישראלית ונציגי תקשורת זרה מארה”ב, אנגליה, גרמניה, הולנד, סין ויפן.

האירוע יצר הד חדשותי עצום והובלט בעמודי השער של כל אתרי החדשות בישראל ובאתרים בחו”ל. במקביל הנושא עלה במבזקי החדשות ובמהדורות החדשות ברשתות הרדיו השונות.

עמירם לוין: “המטרה היא בטהרן ולא בוושינגטון. קשה לי לצאת נגד ביבי, הייתי מפקד שלו, גייסתי אותו, לימדתי אותו לנווט ועכשיו אני אומר לו ‘ביבי אתה טועה בניווט’. האירנים רוצים את נאום נתניהו בקונגרס ושמחים עליו כי הם מבינים מה המשמעות האסטרטגית שלו עבורם – ישראל חלשה מדינית וישראל ללא תמיכה בלתי מסויגת מבעלת בריתה האסטרטגית”

אמנון רשף: “אי אפשר כבר להסתיר את הקרע עם האמריקנים ואי אפשר להשלים עם קרע שכזה. אנו מאמינים כי הדבר מהווה סכנה ברורה ומיידית לביטחונה של מדינת ישראל. לכן, שוב אנו קוראים לנתניהו לבטל את נאומו ולעצור לפני שיהיה מאוחר מדי”

רן פקר: “התהליך שקורה עכשיו הוא מסוכן ואנחנו צריכים לחשוב עליו – ולהיזהר. חיל האוויר, שהינו הזרוע האסטרטגית הגמישה ארוכת הטווח שלנו, תלוי בקשרים עם ארה”ב. אין לנו את הפריווילגיה להתקוטט עם נשיא ארצות הברית”.

עמוס ירון: “מי שתוקע לנשיא ארצות הברית שתי אצבעות בין העיניים, קשה לו להגיע איתו להבנות. ראש הממשלה לצערי הכניס את הפוליטיקה לעניין והוא ייכשל בכל מהלך עם האמריקאים היום.”

אבי מזרחי: “מאחר וראש הממשלה כבר בדרכו לוושינגטון, אני מאחל לו הצלחה. שהנאום הזה יביא לו את התוצאה הנקובה כפי שהוא מתכנן אותה. מעבר לזו שהוא ראש הממשלה של כולנו – אני חושב שהמהלך הזה הוא לא טוב, ויביא להחרפה חמורה, שכבר ממילא קיימת, ביחסים עם ארצות הברית”. כל מה שייצא מזה בסופו של יום לאחר הנאום ומחיאות הכפיים ושנחזור לארץ לקלחת הבחירות, זה שאיראן שיושבת עכשיו בצד, מוחאת כפיים ורואה את הטריז בינינו ובין האמריקאים. היא זו שתצא נשכרת ותתקדם, בין בחשאי ובין בגלוי, למה שהיא שמה למטרה לעצמה. ואנחנו, המפקדים למען ביטחון ישראל, חושבים שהמהלך הזה הוא שגוי ולא נכון בימים אלה”

גיורא רום: “אני בטוח כי ישנן ודאי דרכים יותר מתאימות לטפל בנושא האיראני, שהוא רציני וחמור, מאשר הנאום בקונגרס”

https://www.youtube.com/watch?v=9LtbLTk4noA&

[su_spacer]323232[/su_spacer]


[su_spacer size=”40″]323232[/su_spacer]