מאסנו בהפחדות מאיראן, מסוריה, מחיזבאללה, מהשואה הבאה, מדאעש, מחמאס, מהפיגוע הבא, מהטיל הבא. הפחד הוא להיתקע שוב עם ממשלה חסרת מנהיגות וחזון, שמזלזלת בנו ובזכויותינו, מתרחקת מהדמוקרטיה ומאפשרת לגזענות לזקוף ראש, ובהיעדר תעוזה ואומץ ליישוב הסכסוך בהסכם מובילה אותנו בצעדי ענק לאסון מבית ולבידוד וניתוק מבחוץ

תא”ל (מיל’) גיורא ענבר | 27.1.2015 | Ynet

ביטלתי את תוכניותיי לחודש מרס, ואקדיש את כל זמני לבחירות. סיכמנו גם עם ארבעת ילדינו, כולם בעלי זכות הצבעה, לפעול ולהצביע. גם אם בחירות בישראל תמיד נושאות אופי גורלי, אי אפשר להפריז בחשיבותן הפעם.

אל לנו לתת לקבלני קולות ולמפלגות מגזריות לדלל את זכותנו הדמוקרטית לקבוע את גורלנו ולהשפיע על זהות ההנהגה שתוביל את המדינה. אזרח שלא יצביע, שלא יתלונן על שחיתות, סיאוב, קיפאון ואי עשייה ושלא יפנה אצבע מאשימה כלפי אלה שהביאו אותנו אל פי התהום. אם לא נתגייס ולא נבוא להצביע – נמשיך ונצעד היישר לתוכה.

מאסנו בהפחדות מאיראן, מסוריה, מחיזבאללה, מהשואה הבאה, מדאעש, מחמאס, מהפיגוע הבא, מהטיל הבא

הפחד הוא להיתקע שוב עם ממשלה חסרת מנהיגות וחזון, שמזלזלת בנו ובזכויותינו, מתרחקת מהדמוקרטיה ומאפשרת לגזענות לזקוף ראש, ובהיעדר תעוזה ואומץ ליישוב הסכסוך בהסכם מובילה אותנו בצעדי ענק לאסון מבית ולבידוד וניתוק מבחוץ.

הכיבוש חייב להסתיים. הוא פוגע וקורע, מקיז את דם הבנים ומכלה את כוחות הנפש. הכיבוש משחית את הצבא ואת העם. הכיבוש מונע צמיחה, מרחיב את הפערים ושואב את התקציב, מרחיק אותנו מידידינו ומחליש אותנו מול האיומים האמיתיים העומדים מולנו. מפלגה שלא תציב מטרה זו בראש סדר יומה – לא תקבל את קולי.

הגנרל היחיד שצריך לשריין לו מקום במפלגת השלטון הוא זה שיוביל לסיום הכיבוש. להנהגה אחראית אין זכות קיום אם אינה מסוגלת לנצל את עוצמתה הצבאית של ישראל להשגת הסכם שיבטיח שקט וביטחון. היה זה פשע לסיים את מבצע “צוק איתן” ללא תהליך מדיני שישלב שיקום מלא של הרצועה, הסדרה מדינית בעזרת שכנינו וידידינו בקהילה הבינלאומית, וכמובן שקט וביטחון בדרום. מגיע לאמהות בעוטף עזה לגדל את ילדיהן בבטחה לאחר המחיר הכבד שעלתה המלחמה בדרום. הנהגה שלא הצליחה לעשות זאת צריכה לפנות את מקומה להנהגה חדשה. אני מאמין שהצמד ציפי ובוז’י יוכל להוביל לשם באחריות רבה יותר מהצמד מירי וביבי או רחמנא לצילן שקד ובנט.

שורשיי בישראל, ילדיי הם בני הדור השלישי בה. כולנו לחמנו ותרמנו כדי לחזק ולבצר את המדינה. כליברלים ציונים, חילונים ומאמינים, אסור לנו לוותר על הזכות לחיות במדינה בטוחה ומשגשגת, בחברה שיוויונית המכבדת כל אדם באשר הוא אדם. אני בעד הציונות המעשית – שתי מדינות לשתי עמים – הנותנת מקום לנו ולשכנינו, בניגוד לציונות המשיחית והקנאית, המובילה אותנו למדינת אפרטהייד ולקריסת הרעיון הציוני.

המדינה נמצאת במשבר מהחמורים בתולדותיה. את הישגי הדורות הקודמים קיבלנו כפיקדון מדור הורינו ומנהיגינו, וחובתנו להעביר את המדינה לילדינו כשהיא במיטבה: מדינה שהנהגתה חפה משחיתות ושראשיה מובילים דרך מדינית שחותרת לשלום, לשוויון ולשגשוג.

הבה נשאיר מאחור את האכזבה והתסכול, ונלך להצביע למפלגת שלטון אחראית וראויה. נצביע כדי שלילדים שלנו יהיה מה להעביר לילדיהם.

תת-אלוף (מיל’) גיורא ענבר, איש עסקים ויזם חברתי, היה מפקד עוצבת לבנון, מח”ט גבעתי ומפקד שלדג