בעקבות פרסום סרטון הליכוד המתאר השתלטות דמיונית של דאעש על ישראל, קוראת תנועת “מפקדים למען ביטחון ישראל” לראש הממשלה להתנער מידית מהסרטון ומתוכנו.

אלוף מיל’ וסגן ראש המוסד לשעבר עמירם לוין, מפקדו לשעבר של ראש הממשלה בסיירת מטכ”ל, מסר בשם “מפקדים למען ביטחון ישראל” כי למעלה מ-180 מפקדים מכל זרועות הביטחון של מדינת ישראל, בעלי ניסיון ביטחוני מצטבר של יותר מ-5500 שנים, דוחים בשאט נפש את ההסתה הגלומה בתוכן הסרטון.

ביטחון לא משיגים בדיבורים, בהצהרות חסרות תוכן או בסרטונים אלא בנחישות ובמעשים. כשרק לפני מספר חודשים אלפי טילים נורו לכל רחבי מדינת ישראל ולראשונה בתולדות המדינה גם על ירושלים – זו ההמחשה הטובה ביותר שאין הרתעה ואין ביטחון. הבעיה היא לא טנדרים של דאעש אלא העובדה שאם לא יהיה שינוי בהתנהלות הביטחונית בישראל, החשש של אימהות על ילדיהן ילך ויגבר.

מי שחושב שהמצב אחר מוזמן לשאול את תושבי עוטף עזה לתחושתם. לאחר שש שנים של מדיניות ביטחונית גרועה, החשש של אימהות בעוטף עזה לקחת את הילדים לגן או בכלל להתגורר שם, מפחד מנהרות חמאס ממחיש אולי יותר מכל עד כמה תושבי מדינת ישראל לא מרגישים בטוחים.

אנחנו יודעים מה זה ביטחון ואיך להביא אותו – הוכחנו זאת בכל מלחמות ישראל. את הזכות שלנו להתריע על הסכנות המאיימות על ישראל – הרווחנו בדמנו. הכנסת ההסתה הפוליטית לשיח הביטחוני פוגמת בחוסן הלאומי בישראל.