בימים האחרונים מתנהלת כנגד התנועה התקפה תקשורתית המלווה במסע הכפשות מצד העיתון “ישראל היום”, המנסה ליצור בקרב קוראיו קישור בין תנועת “מפקדים למען ביטחון ישראל” לבין אירגונים כגון V15 ואחרים. העיתון מנסה ליצור מצג-שווא, ללא כל בסיס, כאילו מתקיים חיבור בין התנועה והשמאל הקיצוני ומעלה טענות חסרות-שחר בדבר מטרת קמפיין התנועה שבא להחליף את הממשלה, בדרכים לא-חוקיות.

תגובה מטעם התנועה נשלחה ל”ישראל-היום” אך לא זכתה לפירסום ולפיכך הרי היא לפניכם:

תנועת “מפקדים למען ביטחון ישראל” היא יוזמה עצמאית ללא זיקה מפלגתית כלשהיא שהוקמה מתוך דאגה כנה לעתיד מדינת ישראל. התנועה נועדה להציב את היוזמה המדינית-ביטחונית בראש סדר היום הלאומי של ישראל והיא תתמוך בכל מי שיאמץ את חזונה.

חזון זה אומץ ע”י מאות בכירי מערכת הביטחון המייצגים אלפי שנות ניסיון בשירות בטחון המדינה ומשקפים מגוון דעות המתכנסות סביב הקריאה הבאה:

ממשלת ישראל תיזום מהלך אזורי לגיבוש הסדרים מדיניים-ביטחוניים עם הפלסטינים ועם מדינות ערב. הסדרים אלה יעניקו לישראל גבולות מוכרים וסופיים שיבטיחו לאורך שנים את ביטחון המדינה, את הרוב היהודי המוצק בה ואת אופייה הדמוקרטי.

המציאות במזרח התיכון מחייבת, ויוזמת השלום  הערבית מאפשרת השגת הסדר משולב – עם מדינות ערב ועם הפלסטינים – באופן המקדם במידה ניכרת את האינטרסים הלאומיים והביטחוניים של ישראל.

כל אחד מחברי התנועה שירת את המדינה עשרות שנים. חבריה הינם שיריונאים, לוחמי חי”ר, הנדסה ותותחנים שחירפו נפשם בשדה הקרב והצילו את מדינת ישראל במלחמותיה. בין חבריה טייסים שהם אלופי הפלות מטוסי אוייב במלחמות ישראל, מפקדי סיירת מטכ”ל ולוחמי המוסד שפעלו במבצעים עלומים. לוחמי הקומנדו הימי ומפקדיו ומפקדי חיל הים. עשרות אנשי שב”כ שפעלו בשטחים כדי לסכל את הטרור וקציני משטרה שהיו מופקדים על ביטחון הפנים במדינה – אנשי חיל וגיבורים!

איש לא ילמדנו מה משרת את ביטחון ישראל.

הניסיון להדביק לתנועה תווית של “שמאל קיצוני” הינו ציני וצבוע. כל ניסיון להציג את התנועה כבעלת זיקה מפלגתית הוא שקרי ונובע ממניעים פוליטיים צרים ומאי יכולת להתמודד עם מסריה הברורים של תנועתנו. התנועה פועלת אך ורק על פי חוק ובליווי משפטי צמוד. במקום להתמודד עם הבעיות הקיומיות של המדינה ועתידה, מנסים להסיט את הדיון ל”צהוב” הפופוליסטי.

נלחמנו כדי להגן על מדינתנו היקרה; נמשיך להילחם על עתידה וקיומה כמדינה יהודית ודמוקרטית .