לבקעת הירדן חשיבות ביטחונית מובהקת, אך צרכי הביטחון של ישראל מטופלים היטב כבר עשרות שנים ללא כל סיפוח הן ע"י כוחותינו והן בזכות שיתוף הפעולה המצוין עם ירדן.

לא ברור מדוע יש צורך לבצע מחטף סיפוח אשר בוודאות יסכן את השת"פ הירדני ויגרום נזקים חמורים נוספים לביטחון ישראל כמפורט להלן.

סיפוח חד צדדי של בקעת הירדן יהווה הפרה של ההסכמים עליהם מבוסס הן השת"פ עם ירדן והן שיתוף הפעולה הביטחוני עם הרשות הפלסטינית. תהייה זו הכרזה ישראלית שאין לה כוונה לנהל מו"מ להסדר – לא היום ולא בעתיד, ושהפלסטינים יכולים לשכוח מחלום העצמאות לצידנו.

בעקבותיו, צפויה קריסת השת"פ הביטחוני - הזוכה להערכת צה"ל והשב"כ, והציל חיי ישראלים – אם בהחלטה של המנהיגות הפלסטינית ואם בניגוד לרצונה, כאשר מחאת הרחוב הפלסטיני תיכפה עליה את הפסקתו.

איך זה יראה? » לחצו כאן
מדינת ישראל לאחר סיפוח שטח C

במצב זה, צה"ל יאלץ להשתלט על כל הערים והכפרים הפלסטינים בטרם ינצלו כנופיות פשע וטרור ובראשן חמאס את החלל הביטחוני שייווצר.

התוצאה תהייה חלום בלהות ביטחוני וכלכלי של ניהול חיי מיליוני פלסטינים:

בעקבות השתלטות ישראל, יסתלקו המדינות התורמות לרש”פ ומימון צרכי האוכלוסייה הפלסטינית (בהיקף עשרות מיליארדי ₪ לשנה, כל שנה) ייפול על אזרחי ישראל.
השליטה הביטחונית תשעבד את צה”ל למשימות שיטור נרחבות במקום להתאמן ולהיערך לטיפול באיומים מצפון (סוריה, חיזבאללה), ממזרח (איראן) ומדרום (חמאס).
באין גדר בין הערים והכפרים עליהם ניאלץ להשתלט לבין ישראל, לא יהיה מכשול שימנע מעבר חופשי של פלסטינים אל תוך שטחה הריבוני של מדינת ישראל. במצב זה:

» צה”ל יאלץ לאייש מאות מחסומים ולפטרל בסמטאות הערים ובכל קסבה וכפר.

» משימת השב”כ בזיהוי הבודדים המתכננים פיגועים בקרב ההמונים שיזרמו ארצה תהפוך לחלום בלהות.

לאור הסיכון הברור של פגיעה בביטחון ובאינטרסים לאומיים אחרים כתוצאה מהחלטה על סיפוח, מתבקשת השאלה: מה קרה שרצים לספח?

מה הדחיפות לסכן את ביטחוננו במהלך הרפתקני חפוז, בטרם בדיקה מעמיקה של משמעויותיו ע"י כל המערכות הממלכתיות הרלבנטיות, דיון נרחב בממשלה, בכנסת ובעם, והכרעה לאומית בשאלה האם הרווח הלא ברור שקול כנגד הסיכון המוחשי.

למידע נוסף על השלכות הסיפוח

מחקר השלכות הסיפוח להורדה

רוצה לקבל עדכונים נוספים?

מפקדים למען ביטחון ישראל היא תנועה לא מפלגתית. בתנועה חברים כ-300 בכירי מערכת הביטחון בדימוס, מדרגת תא"ל ומעלה ומקביליהם בשב"כ, במוסד ובמשטרת ישראל.

התנועה חפה מכל אינטרס אישי או זיקה מפלגתית ופעילות חבריה נובעת מתוך דאגה עמוקה לגורל המדינה ולעתיד ילדינו ונכדינו.

אתר התנועה: www.cis.org.il