פרסומי גולשים בדף הפייסבוק

== גילוי דעת – יוני 2017 ==

פגיעה ביציבות הרשות הפלסטינית היא פגיעה בביטחון ישראל. הצעת החקיקה בקונגרס האמריקאי, במתכונתה הנוכחית, פוגעת בעיקרון זה.

***

בנאומו אמש בפני ‘כנס הרצליה’ חזר הרמטכ”ל, רא”ל גדי אייזנקוט, על קביעת מערכת הביטחון כי התיאום הביטחוני בין מנגנוני הביטחון הפלסטיניים לבין כוחותינו מתבצע היטב ומשרת את ביטחון ישראל.

תנועת ‘מפקדים למען ביטחון ישראל’, אשר בשורותיה מרבית בכירי מערכת הביטחון לשעבר (צה”ל, מוסד, שב”כ ומשטרת ישראל) מדרגת תא”ל ומעלה, שותפה לקביעה זאת.

בתוכניתה ‘ביטחון תחילה‘, הציגה התנועה יוזמה ישראלית עצמאית, הכוללת סידרת צעדים ביטחוניים, אזרחיים-כלכליים ומדיניים. אלה נועדו, בראש ובראשונה, להביא לשידרוג הביטחון של כלל אזרחי מדינת ישראל, בכלל זה באמצעות הבטחת המשך ושיפור השת”פ הביטחוני עם הרש”פ.

כאמור, יישום מושכל של תוכניתנו ישרת את ביטחון ישראל ואינטרסים אסטרטגיים נוספים של המדינה. פעולה הפוכה, תהווה פגיעה משמעותית ביכולת הרשות הפלסטינית להתמיד במשימת השת”פ בגין שחיקת כושר המשילות שלה, הגברת העויינות כלפיה בקרב האוכלוסייה הפלסטינית, ובעיקר פגיעה במוטיבציה של מגוייסי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים למלא את משימותיהם. תוצאת כל אלה תהיה עידוד לגורמים קיצוניים לנצל את חולשת הרש”פ, כדי לממש כוונות לפגוע באזרחי מדינת ישראל.

על רקע זה, התנועה קוראת לנתב את ההתנגדות המוצדקת והנחרצת להאדרת מחבלים ולתשלום למשפחותיהם לערוצים אשר לא יפגעו בביטחון ישראל. החקיקה המוצעת, המחייבת ביטול תקציבים למיזמים אזרחים-כלכליים חיוניים בשטחי הרש”פ, אינה עומדת במבחן זה.

טוב תעשה ממשלת ישראל אם תפנה את תשומת לב המחוקקים בוושינגטון להשלכות הפוטנציאליות השליליות של חקיקה זאת. כוונותיהם טובות, אך החוק המוצע, אם יעבור, עלול לערער את יציבות הרש”פ; להרחיב את מעגל התיסכול והעויינות; לשחוק את השת”פ הביטחוני; ובכך לפגוע בביטחון ישראל.

דרישה מהרש”פ לשים קץ להסתה, להתמיד במאבק בטרור ולשדרג השת”פ עם כוחותינו – כן.

סירוס יכולתה לעשות זאת – בשום אופן לא.
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

בשידור חי - Ehud Barak - אהוד ברק, רה"מ, שר הבטחון והרמטכ"ל לשעבר בכנס מפקדים למען ביטחון ישראל.
על האתגרים המדיניים והבטחוניים העומדים בפני ישראל, סכנות המדיניות הנוכחית של ממשלת ישראל, חזונו לפתרון הסכסוך ותוכנית "בטחון תחילה":
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

Ehud Barak - אהוד ברק, רה"מ, שר הבטחון והרמטכ"ל לשעבר, בשידור חי בכנס "מפקדים למען בטחון ישראל". לצפייה:
www.facebook.com/Commanders4Israel/videos/1314734851928191/

ברק ידבר על האתגרים המדיניים והבטחוניים העומדים בפני ישראל, סכנות המדיניות הנוכחית של ממשלת ישראל, חזונו לפתרון הסכסוך ותוכנית "בטחון תחילה".

ההרצאה תועבר בשידור החי בעמוד הפייסבוק שלנו ואנו מזמינים אתכם לצפות, להגיב ולשתף!
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

תא"ל גיורא ענבר, לשעבר מפקד סיירת גולני, מפקד שלדג ומח"ט גבעתי, פיקד במהלך שירותו בלבנון על גדוד 51 של גולני - אותו גדוד אותו הוביל אביו בני במלחמת ששת הימים בקרב על כיבוש תל עזזיאת.

כעת הוא מביט על בנו דניאל, היום גם הוא קצין בגולני, ומנסה להבין מדוע ישראל, המדינה החזקה במזה"ת, לא יוזמת ומשנה את המציאות האזורית והביטחונית כך שבנו וחייליו לא ייאלצו לסכן את חייהם בלחימה לא הכרחית באותן זירות הקרב בהם לחמו הוא ואביו.

הסיפור של משפחת ענבר הוא הסיפור של כולנו, עם ישראל.

אנו, 270 בכירי מערכת הביטחון לשעבר, מאמינים שהגיע הזמן לפעול ולשנות את המציאות הביטחונית, המדינית והאזורית. אנו מאמינים שישראל חייבת ליזום כפי שעשתה תמיד.

יש היום תוכנית מדינית אחת שתבטיח גם את הרוב היהודי המוצק לדורות וגם את ביטחון אזרחי ישראל. תכנית לאומית מעשית שאיננה מחייבת מעורבות של הצד השני, ממוקדת בביטחון אך משאירה דלת פתוחה להסדרים מדיניים לכשיבשילו התנאים לכך.

לחצו על הקישור כדי לקרוא את תוכנית "בטחון תחילה" >>> goo.gl/WMi8ZZ
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

"ההערכה שלי היא שאנחנו טסים לתוך מצוק. אנחנו נהיה מנודים מכל העולם, לא נוכל לגדל פה את הילדים שלנו."

רנ"צ אסף חפץ, מפכ"ל משטרת ישראל לשעבר, מודאג. ובצדק: ללא היפרדות מהפלסטינים בעתיד הקרוב ישראל תגיע לנקודת אל-חזור שאחריה ההתדרדרות לעבר אסון מדיני, בטחוני, חברתי וכלכלי תהפוך לבלתי נמנעת.

חייבים לשנות את המציאות! לתוכנית 'בטחון תחילה' לחץ כאן >>> goo.gl/QFjq1e
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

אחרי 50 שנה הגיעה העת לבחור: האם אנחנו רוצים להרחיב את גבולנו רק כדי לקבל אשליה של ביטחון, או להפרד מהפלסטינים ולשמר את זהותנו היהודית והדמוקרטית. מבלי לפגוע בביטחון. זה אפשרי.

אנחנו צריכים לשנות את השיח והנראטיב כך שיהיה ברור – אנחנו לא עושים את זה בשבילם, אנחנו עושים את זה בשבילנו. ואנחנו עושים רק מה שטוב ובטוח לישראל.

שתפו.
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

יום ירושלים - אל"מ ד"ר שאול אריאלי מספר את האמת שלא תשמעו על בירת ישראל.
איך שומרים על ירושלים? - בהרחבה: www.cis.org.il/?p=4187
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

אנו מברכים את נשיא ארה"ב עם נחיתתו בישראל, ומקווים שהוא יסייע להתניע מחדש את התהליך המדיני. 50 שנה אחרי הניצחון הגדול של ששת הימים, זו העת שישראל תכריז מה היא רוצה ולא רק למה היא לא מסכימה.

על השולחן מונחת תכנית "ביטחון תחילה" של תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", עליה חתומים 270 מפקדים בכירים לשעבר מכל זרועות הביטחון.
התכנית תיצור הפרדה ביננו לפלסטינים, תיתן יותר ביטחון, תשמר את תנאים להסדר קבע עתידי, ובעיקר היא התכנית המעשית היחידה שעומדת על הפרק.

ראש הממשלה מכיר אותה וזו העת לאמץ אותה.

הסטטוס קוו הוא אשליה. כשאנחנו לא זזים קדימה אנחנו נגררים אחורה; כשאנחנו לא מחליטים מחליטים עבורנו.

ובהעדר החלטה, התסריט שבו לא נהיה מדינה עם רוב יהודי מוצק הופך מציאותי מרגע לרגע!

קיים מרחב גדול ליוזמה ישראלית בין הסדר קבע, שלא נראה כעת באופק, לבין כניעה למציאות הטרור, והלחצים והחרמות הבינלאומיים.

לאלו המנסים להפחיד את הציבור אנחנו אומרים – אנו סומכים על צה"ל, מפקדיו וחייליו שיידעו להבטיח את בטחוננו בכל מצב. לנבחרי ישראל נאמר: אל תפחדו ואל תפחידו.
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

צפו ושתפו: דני יתום, לשעבר ראש המוסד וחבר בתנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל", בגילוי דעת לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בישראל:

"אני טוען שאפשר להגיע למצב אחר לחלוטין, ודונלד טראמפ שמגיע לארץ יכול לשחק תפקיד מכריע. אם טראמפ יצליח לגייס את העולם ויצליח לשכנע את ממשלת ישראל, שהיוזמה הערבית מאז 2002 יכולה לשמש כבסיס למשא ומתן, שבסופו של דבר כל העולם הערבי יחתום איתנו על הסכמי שלום - הוא יכנס חזק מאוד לדפי ההיסטוריה".

לקריאת תוכנית "ביטחון תחילה" >>> www.cis.org.il/security-first
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק הביע בגלי צה"ל את תמיכתו בתכנית "ביטחון תחילה" של מפקדים למען ביטחון ישראל, ומזמין אתכם לקרוא את התכנית באתר.

היכנסו, קראו ושתפו. לחצו כאן >>> www.cis.org.il/security-first
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק