פרסומי גולשים בדף הפייסבוק

תנועת המפקדים מברכת את בעלת בריתנו ארה"ב והנשיא טראמפ על החלטתו האמיצה להכיר באופן רשמי בירושלים כבירת ישראל.

הנשיא טראמפ צודק. אי אפשר לחזור על אותו ניסוי שוב ושוב, להיכשל ולחזור עליו פעם נוספת ולצפות לתוצאות אחרות. אם אנחנו באמת רוצים לעשות שינוי צריך לעשות את הדברים אחרת מתוך הבנה של המציאות והאתגרים שעומדים לפתחנו.

***

יממה אחרי הצהרתו החשובה של הנשיא טראמפ, עדיין חיים ביהודה ושומרון 2.5 מליון פלסטינים שאין להם שום קשר למדינת ישראל ובירושלים עוד למעלה מ-350,000 פלסטינים בכפרים ובשכונות שבמזרח העיר.

אחרי 70 שנות עצמאות ו-50 שנים משחרור העיר, בירושלים המאוחדת אין רוב ציוני ומספר הערבים בה קרוב ל-40%. אנחנו בנקודת הכרעה והחלטה: לאבד את הרוב היהודי בבירת ישראל או להצילה מכך.

***

הנשיא טראמפ קיבל החלטה אמיצה. עכשיו תורנו לעשות מעשה, לקחת את היוזמה ולהוביל תהליך מדיני שסופו הפרדות מהפלסטינים.

מדינת ישראל חזקה מכל הבחינות וכדי להבטיח את עתידה כמדינה יהודית ובטוחה אנחנו חייבים ליזום ולקדם את ההפרדות מהפלסטינים. להציב תנאים, לקבוע קווים אדומים, לשמור על הביטחון של אזרחי ישראל ולהיפרד מהפלסטינים.

אסור לנו להיבהל מאיומים והפחדות. ידענו בעבר להתמודד מול אירועי טרור קשים ואם נידרש לכך חלילה, עם ישראל, צה"ל ומערכת הביטחון יידעו להתמודד מול כל איום. מצד שני, אסור לנו להירדם על שמחת הניצחון. אם לא ניזום בעצמנו מהלכים שמעצבים את עתידנו, אחרים ינסו לעשות זאת במקומנו והם יעשו זאת הרבה פחות טוב מאיתנו.

***

את הצעדים להצלת ירושלים הצגנו בתוכנתנו "ביטחון תחילה" אשר הוגשה לראש הממשלה, שרי הממשלה ולכל חברי הכנסת ועיקריה היפרדות מהפלסטינים ביו"ש ובירושלים:

- יישום הפרדה מנהלית ב'מזרח ירושלים' בין השכונות והכפרים הפלסטינים תחת מנהל גג לשכונות אלו כמהלך ראשון של החרגתן מירושלים הבירה היהודית.

- הפעלת תכנית מועצת לפיתוח השכונות האילו לשיפור רמת החיים של התושבים הערביים.

- מימוש תכנית אכיפה נחרצת להשלטת הסדר והביטחון, החרמת אמצעי לחימה בלתי חוקיים וחיסול קיני הטרור והפשע.

***

ירושלים היא בירתנו. השאלה היא איך נבטיח שכך היא תהיה לנצח. האם נצליח להתעלות ולהתלכד סביב מטרה לאומית זו והאם יעמוד לנו השכל הישר, האומץ והשיקול הלאומי כדי להבטיח שמאות אלפי הפלסטינים שחיים בשכונות ובכפרים הפלסטיניים לא יהיו חלק מישראל. את היסודות להפרדות מהפלסטינים יש לקבוע עכשיו בעצמנו - לפני שיהיה מאוחר מדי. לפני שנאבד את הרוב היהודי בבירת ישראל.
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

השירות בצה"ל הוא לא תחרות - הוא זכות.

לצד הברכות להן ראויים ביותר הרשויות המקומיות ובתי הספר המובילים באחוזי הגיוס, חייבים לשים לב גם לנתונים המדאיגים שמראים, גם השנה, ירידה מתמשכת במוטיבציה לשירות קרבי.

צה"ל הוא צבא העם - וככזה עליו לשאוף ולקדם גיוס חיילים מקרב כל קבוצות האוכלוסיה ומכל איזורי המדינה.

מדינת ישראל מתמודדת מול אתגרים ביטחוניים גדולים. רק יחד נוכל לעמוד בהם בהצלחה.

(צילום: דו"צ)
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

"אני יודע שיש הסתה פרועה, אלימות מילולית, אלימות ברחוב הישראלי... העובדה שמטורף אחד, פוליטי, נפשי, יכול היה לעשות את זה – זה חמור. אבל זה יכול לקרות מחר בעוד מקומות" (ראש הממשלה רא"ל יצחק רבין)

שבועיים בלבד לאחר שקולו של יצחק רבין ז"ל הדהד בכיכר והזהיר מפני סכנת ההסתה והאלימות, הקיצוניים מרימים שוב את ראשם המכוער, שוב - נגד נשיא המדינה.

אנו, חברי 'מפקדים למען ביטחון ישראל' מתייצבים גם היום לצידו של הנשיא וקוראים לשרי הממשלה, לחברי הכנסת מכל קצוות הקשת הפוליטית ולשאר מנהיגי הציבור בישראל להתנער באופן ברור וחד משמעי מההשתלחויות הפרועות והמסוכנות במוסד הנשיאות, ולעמוד לצידו של נשיא המדינה אל מול המסיתים.

"לא ידענו ולא שמענו" לא יעמוד לכם ביום פקודה.
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

בנאומו על עתיד החברה הישראלית תיאר הנשיא ריבלין את ארבעת השבטים המרכיבים את הישראליות, הנאבקים לחיות זה לצד זה בכבוד: החילוני, הדתי-לאומי, החרדי והערבי.

יהודה משי זהב, יו”ר ארגון זק”א, ייצג בעצרת לציון 22 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל את השבט החרדי:

"אם לא נדע לכבד אחד את השני, לחיות אחד עם השני ולא אחד ליד השני, ולא משנה מאיזה שבט, עדה, מגזר או מפלגה, לא נמשיך לשגשג. יכולנו נגד כל המלחמות מול האויבים מבחוץ אבל אם לא נדע לחיות ביחד הכל יתפרק.

"לפני 22 שנה נרצח במקום הזה מנהיג בישראל. אחת העבירות החמורות ביותר. שפיכות דמים – לא תרצח! ועל אחת כמה וכמה חמור רצח של ראש ממשלה. לפני 2500 שנים, כשנרצח מנהיג בישראל, גדליה בן אחיקם, רצח שהביא לחורבנו המוחלט של הישוב היהודי בישראל, הבינו חז"ל את המשמעות החמורה והכריזו על יום צום – ועד היום אנו צמים מדי שנה על רצח מנהיג".

אנו מזמינים אתכם לצפות בנאומו:
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

"22 שנים אחרי הרצח הנורא שקטע את פתיל חייו, אנחנו כאן כדי להמשיך בדרכו ומפעלו של יצחק רבין. נחושים כמוהו נצעד מנצחון לפתרון.

רבין היה רמטכ"ל מלחמת ששת הימים, האיש שהוביל אותנו לנצחון גדול, אך הבין שבנצחון טמון המפתח להשגת פתרון ארוך טווח לבטחוננו ולעתידנו.

מי שיעמוד באומץ מול ההקצנה וההסתה, מול כינויי הגנאי והשיסוי, ימצא אתכם לצדנו, את עשרות האלפים שהגיעו היום לכיכר"

אנו מזמינים אתכם לצפות בנאומו של אל"מ (מיל') קובי ריכטר, טייס קרב לשעבר ויו"ר תנועת דרכנו, בעצרת לציון 22 שנים לרצח ראש הממשלה (רא"ל) יצחק רבין:
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

בנאומו על עתיד החברה הישראלית תיאר הנשיא ריבלין את ארבעת השבטים המרכיבים את הישראליות, הנאבקים לחיות זה לצד זה בכבוד: החילוני, הדתי-לאומי, החרדי והערבי.

עודד רביבי – ראש המועצה האזורית אפרת שבגוש עציון, ייצג בעצרת לציון 22 שנים לרצח ראש הממשלה יצחק רבין את השבט הדתי-לאומי:

"צריך לומר בקול צלול – הרצח של ראש הממשלה הוא פשע. פשע נורא שאנחנו מגנים ומוקיעים. יחד עם זאת עלינו לשאול – כיצד שומרים על האחדות ונמנעים ממחנאות בחברה שחיים בה אנשים המחזיקים בדעות מגוונות? רק אם נדע לשלב כוחות נביא לפה שלום"

צפו בנאום המלא >>
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

‏מפקדים למען בּיטחון ישראל‏ עדכן/עדכנה את תמונת הפרופיל שלו/שלה. ... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

"יצחק רבין הוביל בנחישות ובבהירות לעבר השלום ולמען הביטחון. הוא לא טִשטש את מחירי הדרך ואת מַהֲמורותיה.

המסלול אותו התווה יצחק – ובעיצומה של הדרך נרצח – קָרב היום אל צומת הכרעה: היפרדות להנצחת זהותנו היהודית והבטחת החזון הציוני לדורות, או סיפוח - ואיתו קץ חלום הדורות.

במַחְלוקת זו לא נטשטש עֲמָדוֹת ונקבע נחרצות: לא מספחים. נפרדים!

במחלוקות הנוקבות חייבים להכריע. אך נישמר ונזהר מלאפשר למסיתים ולבני עוולה בקרבנו מלנסות להכריען, כפי שקרה במקום הזה, הערב לפני 22 שנה.

מאות חברַי 'מפקדים למען ביטחון ישראל', בכירי מערכת הביטחון, אשר שירתו את המדינה בצה"ל, בשב"כ, במוסד ובמשטרת ישראל, קובעים פה אחד - ניתן להיפרד מהפלסטינים מבלי להתפשר על הביטחון. חייבים להיפרד מהם כדי לשמור על מדינת ישראל כמדינתו הדמוקרטית של העם היהודי".

דברים אלו אמר יו"ר 'מפקדים למען ביטחון ישראל', האלוף במיל' אמנון רשף, בעצרת לציון 22 שנים לרצח ראש הממשלה (רא"ל) יצחק רבין.

צפו בנאום המלא:
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק

== מחזקים את המפכ"ל והמשטרה אל מול המתקפות ==

אנו, חברי 'מפקדים למען ביטחון ישראל', ועמיתינו יוצאי כוחות הביטחון - ארבעה רמטכ"לים לשעבר, שלושה ראשי מוסד לשעבר, כל תשעה מפכ"לי המשטרה, ארבעה רבי-גונדר, 54 ניצבים בדימוס, 37 אלופים במילואים ומאות תתי-אלופים, תתי-ניצבים ומקביליהם בשב"כ ובמוסד, מחזקים ומגבים את מפכ"ל משטרת ישראל, רב ניצב רוני אלשיך, את סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה ואת כלל שוטרי ישראל ומשמר הגבול.

נוכח ההתקפות החוזרות ונישנות כלפי המפכ"ל ומערכת אכיפת החוק, החלטנו לחזק את ידיהם ולהעניק לו, לכל דרג הפיקוד הבכיר במשטרה ובמג"ב ולמערכת אכיפת החוק כולה, תמיכה וגיבוי חד משמעיים.

בין החותמים על גילוי הדעת שפורסם הבוקר - תשעה המפכ"לים לשעבר: שלמה אהרונישקי, יוחנן דנינו, יהודה וילק, אסף חפץ, יעקב טרנר, דודי כהן, רפי פלד, משה קראדי והרצל שפיר.

ארבעה רמטכ"לים לשעבר: בני גנץ, אהוד ברק, גבי אשכנזי ודן חלוץ.
ראשי המוסד בעבר: אפרים הלוי, שבתי שביט ודני יתום.

אנו מתייצבים כחזית אחת מאחורי מפכ"ל המשטרה, הדרג הפיקודי הבכיר של המשטרה ומאחורי כל שוטרות ושוטרי מדינת ישראל ומשמר הגבול הפועלים לילות וימים למעננו האזרחים ואומרים להם בקול ברור, צלול ורם –חיזקו ואימצו! עשו עבודתכם נאמנה כפי שעשיתם תמיד, שמרו על שלטון החוק ועל ביטחוננו – למען עתידה של ישראל.
... ראה עודראה פחות

ראה בפייסבוק